Beseda Úřadu práce v Rychnově nad Kněžnou pro naše „deváťáky“

Dvě říjnové středy jsme my, žáci 9. ročníků, navštívili Úřad práce v Rychnově nad Kněžnou. Paní Buňatová, která nám celou akci zprostředkovala, si pro nás připravila bohatý dvouhodinový program. Přehledná prezentace nás provázela téměř celou besedou a dozvěděli jsme se z ní informace o jednotlivých stupních vzdělávání v ČR, představila nám některé studijní obory. Důležitou součástí výkladu byly významné termíny v roce 2025, které si musíme hlídat. Průběžně s prezentací jsme si vyplňovali pracovní list. V závěru celého setkání jsme si na počítačích vyplnili dotazník našich předpokladů a vygeneroval nám seznam profesí pro nás vhodných. U některých povolání jsme se pozastavili, protože jsme si pod názvem neuměli nic představit. I na tuto možnost jsou na úřadě práce připraveni a mají velké množství šanonů s jednotlivými profesemi, kde je krásně vysvětleno, o jakou profesi se jedná, jaké vzdělání je potřeba, jak se člověk uplatní na trhu práce. Naopak někteří svou vysněnou profesi v seznamu našli. Odnesli jsme si domů spoustu údajů, ale také Atlas školství, ze kterého můžeme vhodnou školu vybírat.

Žáci 9.A, B

fotogalerie zde