1. třída – 2023/2024

1.A – ZŠ Častolovice

Bruslení 1. třída

V rámci našeho vzdělávacího programu zahájila první třída výuku bruslení v rozsahu pěti lekcí od 7. 2. do 13. 3. Pět lekcí obvykle stačí pro upevnění správných základů – naučení správného postoje, rovnováhy a způsobu brzdění, což je klíčové pro bezpečné a pohodlné bruslení. Jsem moc vděčná za pomoc všem, kteří přispěli k tomu, aby se děti naučily bruslit a také, aby je první neúspěch od bruslení neodradil. Na ledě mi velice pomohl trenér bruslařské školy, který byl pro nás na ledě nepostradatelný. Při prvním tréninku děti zjistily, že bezpečně padat na ledě není žádná tragédie a do výuky to patří. Velmi jsem ocenila, připravenost dětí na bruslení z domů – zatím se nestalo, že by děti něco neměly. Rodiče zainvestovali do vlastních bruslí a někteří vyrazili na led ještě před prvním bruslením. Kromě naší paní asistentky, která dětem pomáhá vždy a všude, nám každý trénink pomáhali patroni prvňáčků – žáci deváté třídy v pětičlenných skupinkách + Anička, která byla pravou rukou trenéra, co by hráč hokejového týmu. Nesmím zapomenout poděkovat asistentce Lucce Vondráčkové, která vždy velmi ráda pomůže každému a se vším. Když má člověk kolem sebe takovýto tým je bruslení i s dvaceti čtyřmi žáky první třídy zábava a příjemné zpestření školních dní. Během našich pěti trénincích se s námi svezly a doplnily počet na ledě ostatní třídy prvního stupně, kteří tuto příležitost uvítaly.

Mgr. Gabriela Luxová

FOTOGALERIE ZDE


Cesta za pokladem 

1.třída 

Po pololetním vysvědčení nás čekal den bez učení – „Cesta za pokladem“, na který jsme se moc těšili. Děti si do školy přinesly pouze penál a začal den plný her. Hráli jsme Člověče nezlob se, pohyblivé pexeso a spoustu dalších. Nechyběly ani hádanky. Za každý splněný úkol a vítězství sbíraly děti diamanty. Kdo jich měl nejvíce dostal sladkou odměnu a nechyběl ani diplom. Moc jsme si dopoledne užili a všichni odcházeli s úsměvem na tváři. 

                                                                                    Jana Huňarová 


Předvánoční čas – 1.A 

Naše škola se může pochlubit nejen dobrou technickou vybaveností a „krásou“ zvenku i uvnitř, nově zrekonstruovanými třídami druhého stupně, ale také bohatými zábavně-vzdělávacími programy napříč všemi ročníky. Naše třída se v tento čas zúčastnila těchto programů: 

Děti si velmi poutavou formou zopakovaly a prohloubily znalosti o třídění odpadu v programu Tonda obal na cestách

Seznámily se s různým povoláním v Sokolovně. Tento pohybově-vzdělávací, zábavný program byl pro první stupeň velmi pěkně připraven staršími dětmi za pomoci některých učitelů. Děti viděly tělocvičnu jinak než běžně – v každém koutku nějaké povolání doprovázené aktivitami typickými pro dané povolání. Nebylo, co by se této akci mohlo vytknout, (kromě zimy v tělocvičně). Krásně vyzdobená tělocvična, velmi nápadité aktivity, perfektně zorganizované. Velké poděkování na závěr jistě nechybělo od žádné třídy prvního stupně. 

Vánoční dílničky – moc děkuji Ivě Hlaváčkové- Morávkové, protože nejen, že se mají rodiče dětí na co těšit, ale všichni si mohli vyzkoušet, jaké to je zpracovat a tvořit z hlíny a myslím, že mnozí ani netušili, jaké kouzlo může mít keramický kroužek. 

4.12. byl pro děti plný zážitků – do vánočně vyzdobené třídy přibyl adventní kalendář, který přináší dětem možnost psát perem. Odhalení jména za zpěvu vánočních koled je kouzelná vánoční chvilka, na kterou se děti každý den velmi těší a poctivě si hlídají, aby se na ni nezapomnělo. Aby toho nebylo málo, využili jsme čerstvé sněhové nadílky a šli si to užít na kopec – jen dostat děti z kopce zpět do školy bylo náročné. 

5.12. byli všichni žáci od rána v očekávání, zda přijdou čerti s Mikulášem a andělem. Někteří se trochu báli, ale čerti v první třídě neměli šanci, protože to je třída andílků. Děti měly připravené krásné básničky, a tak si zasloužily všichni nadílku a nechyběla ani fotka a ti nejodvážnější dokonce s čerty. 

7.12. Výlet do Rokytnice v Orlických horách do muzea Sýpky, kde měli připravený pro děti vánoční program. Nejzábavnější byl spící netopýr v jeskyni, kterého musely najít a při  svitu baterky si ho mohly prohlédnout. Doplnění výletu byla návštěva ve výrobně svíček, kde se děti seznámily, jak se svíčka vyrobí a mohly si i za velmi příznivou cenu svíčky zakoupit. 

13.12. Vánoční tradice v našem kostele sv. Víta – povídání faráře zakončené koledami na varhany zahrané žákyní naší školy. 

A to není všechno – poslední týden divadlo Liška Bystrouška na sále U Lva, vánoční zpívání, vánoční diskotéka a besídka.    

A po Novém roce se budou moci opět těšit prvňáčci na svačinu o velké přestávce společnou s některými žáky 9. ročníku ve školní jídelně, kde mají prostor si vzájemně popovídat o všem možném a utužit tak kamarádské vztahy.  

                    Krásné Vánoce!!                            Mgr. Gabriela Luxová 

FOTOGRAFIE ZDE

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram