Vážení rodiče, milí žáci.

V letošním školním roce 2023/2024 nabízíme tyto kroužky.

PŘIHLÁŠKA NA ZÁJMOVÝ KROUŽEK VE ŠKOLNÍM ROCE 2023/2024.

NázevTermínInformaceCena za pololetí
English Club – Ondřej Sitka
Úterý 15:10-16:10
Hodina zábavy, her, zajímavých témat pouze v anglickém jazyce. Pro zdokonalení komunikativních schopností a odbourání ostychu.
Netradiční sportovní hry – Ondřej Sitka
Středa 13:30-14:30
Přijďte si zahrát méně známé kolektivní sporty jako lakros, ultimate frisbee, rugby, miniházená, kinball a mnoho dalších.
Společenské tance – Ondřej Sitka
Dle dohody 2x měsíčně
Naučte se a zatančete si standartní, latinsko-americké i moderní tance na kroužku společenských tanců (Cha-cha, Jive, Valčík, Polka, Tango, Blues a mnoho dalších)
Kroužek gymnastiky – Gabriela Luxová
Pátek 13:25 – 15:05 hod v tělocvičně
První schůzka: 6. 10. 2023
Děti si budu vyzvedávat ze družiny a po skončení kroužku je předám opět vychovatelkám, popř. mohou rodiče čekat u sokolovny. Nenavštěvující družinu budou čekat v daný čas u sokolovny a po skončení kroužku odchází sami domů.
S sebou: ideálně gymnastický dres (jinak tričko a legíny nebo šortky), gymnastické cvičky s neklouzavou (pogumovanou) podrážkou, pití, dívky budou mít svázané vlasy! (Pokud je nemají krátké). bude pro žáky prvního stupně.
FOTOGRAFIE ZDE
700,-
Keramika s Ivou (pro 1. – 2. stupeň)

Pondělí 15:00- 16:00
Relaxační a výukový kroužek, který je vhodný pro děti, které rády tvoří a experimentují s keramickou hlínou. Na kroužku se děti dozví, co všechno nám hlína umožňuje. Děti se seznámí s různými technikami modelování s keramickou hlínou, s používáním glazury a naučí se různých technik zdobení.
Výtvarka s Ivou: pro 1. – 2. stupeň ZŠ
Středa 15:00- 16:00
Výtvarný kroužek, kde moc rádi tvoříme a ničeho se nebojíme. Vyzkoušíme základy výtvarných technik, ale také se pustíme do netradičních výtvarných technik. Budeme se soustředit na rozvoj
vlastní fantazie a tvořivosti, smyslové citlivosti a prostorového vnímání.
Povídálek – Jana Šimonová
Pondělí od 13:30 – 14:30 hod v budově ZŠ
V zájmovém kroužku „Povídálek“ budeme společně rozvíjet svou fantazii, logické myšlení, komunikační dovednosti, představivost. Budeme posilovat zdravé sebevědomí, literární nadání i čtenářské schopnosti. Podpoříme spontánní pozornost i přirozenou zvídavost. To vše pomocí her, pantomimy, verbální i neverbální komunikací v týmu, prací s příběhy a pamětí. Vhodné pro: děti zvídavé a komunikativní, méně komunikativní, stydlivé, děti s potřebou rozvoje slovní zásoby a vyjadřování.
SPORTOHRÁTKY – Lukáš Sajdl a Barbora Janoušková
Pátek
V týdnu od 2. 10. proběhnou úvodní schůzky, na kterých se dozvíte základní informace o organizaci kroužků. Vedoucí si vyzvednou děti ve družině, nebo pokud družinu nenavštěvují, tak v atriu školy (hlavní vchod). První schůzka proběhne v plném časovém rozsahu a vedoucí doprovodí žáky zpět. V případě dotazů kontaktujte vedoucí kroužků prostřednictvím třídních učitelů.
600,-
Vaření – Jana Malíková
1x za 14 dní – středa
Od druhého pololetí, tj. od 1. 2. 2024 bude probíhat kroužek „Vaření“. Sejdeme se 1 x za 14 dní ve středu na cca 2 hodiny, od 13 h do 15 h. budeme péct, vařit, vyrábět pokrmy studené kuchyně, recepty tradiční i netradiční, činnost přizpůsobíme podle zájmu a možností. Cena je 550,- Kč za pololetí a podle potřeby příspěvek na suroviny. Přihlášku najdete na stránkách školy. Zájemci ať se hlásí u paní učitelky Malíkové, email: malikova@zs-castolovice.cz. V případě, že by byl zájem i z žáků 2. stupně, může být vyhlášen ještě jiný pozdější termín.
550,-
Nově vznikající školní klub, který je zaměřen na mimoškolní aktivity žáků druhého stupně, bude v průběhu roku nabízet nepravidelné volnočasové aktivity.

Minimální počet přihlášených žáků do kroužku je 10, aby byl zahájen.
Děti navštěvující školní družinu, budou vyzvedávány ve družině a po kroužku zpět vráceny

PŘIHLÁŠKA NA ZÁJMOVÝ KROUŽEK VE ŠKOLNÍM ROCE 2023/2024.