Zábava a dobrodružství v Českých Petrovicích a na Pastvinách (výlet 8.A)

Známky jsou uzavřené, a tak i my, třída 8.A, vyrážíme na školní výlet. Je před námi komplikovaná cesta s mnoha přestupy. Hned v úvodu se zdá, že výlet nám není souzen, protože v Žamberku nám ujel navazující autobus, takže následovalo čekání, které trvalo 1,5 hodiny. Od té doby se každý náš přestup stává adrenalinovou záležitostí. Do těchto koutů tolik autobusových spojů nejezdí a prodlevy jsou dlouhé, ale tentokrát se na nás usmála štěstěna a další spoj čeká. Konečně jsme dorazili do Sportovního areálu v Českých Petrovicích, kde nám uvařili výborný oběd v podobě bramborové kaše s řízkem a hruškovým džusem. Jdeme na to, začínáme dvouhodinovým dováděním v zóně zábavy, skáčeme na trampolínách, prolézáme skákací hrad, sjíždíme skluzavky, přeskakujeme „metadlo“, i když to nás většinou dostane. A co dál? Terénní káry jsou již připraveny a my s mírnými obavami vyjíždíme na vrchol sjezdovky. Někteří závodí, jiní jedou svým tempem, ale důležité je, že si jízdu všichni užíváme. Kopec sjíždíme celkem třikrát. Nakonec si sjezdovku vyšlápneme i pěšky, protože jdeme po naučné stezce k rozhledně Amálce. Cestou potkáváme dřevěné sáně, pekelný kotel, větrný mlýn a další zajímavosti. Teď už se jen přesunout pěšky na ubytování do turistické chaty Na Čiháku a první den je za námi. Druhý den začínáme vydatnou snídaní, která je formou švédského stolu, balíme a vydáváme se na cestu. Čeká nás cca 8 km a předpověď počasí hlásí úmorné vedro. Naštěstí část cesty vede lesem, takže to tak hrozné není a vidina koupání ve vodní nádrži Pastviny nás žene kupředu. Na Pastvinách máme dvě hodiny pro sebe a každý je využijeme po svém, zajdeme do restaurace, půjčíme si šlapadla, opalujeme se, koupeme se. Hurá domů, dva dny plné zábavy končí, teď už jen napínavá cesta domů, zda nám zas nějaký autobus či vlak neujede. Všechno dobře dopadlo, vystupujeme na častolovickém nádraží a rozcházíme se na víkend.

Třída 8.A

Aktualizováno: 24.6.2024 — 12:12
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram