Biologická olympiáda

2018_8B_BiOLetošní rok se žáci zúčastnili biologické olympiády, která byla celá sepsána na téma – Pohyb. Stejně jako loni se olympiáda skládala ze tří částí – teoretické (psaní testu), laboratorní a poznávání přírodnin a živočichů.

Ze školního kola se do okresu probojovali Valérie Brandejsová, která obsadila 1. místo a Robin Fuga, který se umístil jako druhý. V okresním kole, které se konalo 23. 4. v Kostelci nad Orlicí, se soutěžící museli potýkat s daleko složitějšími otázkami, ale i přesto se Valérii Brandejsové povedlo ukořistit 2. místo a Robinu Fugovi krásné 4. místo. A tak se oba žáci dostali až do kola krajského, které se konalo 17. 5. na Biskupském gymnáziu V Hradci Králové. Zde se oba žáci umístili v první polovině zúčastněných a získali titul – Úspěšný řešitel, na který bylo nutno vyřešit alespoň 70% z celé olympiády.

Oba žáci dosáhli nádherných výsledků a velmi dobře reprezentovali naši školu.

Valérie Brandejsová, žákyně 8.B

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:43