Klokánek a Pythagoriáda

2018_5A_klokanekV průběhu dubna se naše třída 5. A zúčastnila dvou matematických soutěží.

Klokánek začal tak, že jsme všichni dostali lísteček s tabulkou na doplňování odpovědí. Otázek bylo 28, na každou z nich bylo na výběr několik různých odpovědí. Otázky se bodovaly různým počtem bodů podle náročnosti. Já jsem se umístil v celém okrese na 3. místě.

Pythagoriády se už zúčastnilo méně dětí. Od Klokánka se lišila hlavně v tom, že se odpovědi doplňovaly přímo na papír, kde byly i otázky, kterých bylo sice méně, ale zato byly těžší. V květnu se zúčastním i se svým spolužákem okresního kola.

více fotografií

Vít Lounek, 5.A

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:43

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram