Jsme opravdoví školáci!

2020_1A_prvniV pondělí 2. září naše škola opět ožila dětskými hlásky a smíchem, začal nový školní rok 2019/2020.

Pro naše nejmenší žáčky, prvňáčky, to je přece událost – velký den. Přišli do opravdové školy a doslova vklouzli do první třídy.

Nejprve se malým školákům představila paní učitelka a přivítala je. Poté jim popřáli mnoho úspěchů pan ředitel a pan starosta.  Prvňáčkům bude po celý školní rok fandit Krteček se svými kamarády. A právě s ním děti po skluzavce vklouzly do první třídy.  Paní učitelka jim podala ruku, předala dopis, pamětní list a hurá do lavic. Děti si prohlédly Slabikář, pracovní sešity a pomůcky do školy. Dostaly svůj první úkol, nachystat si doma aktovku a společně s rodiči si přečíst dopis od paní učitelky. Právě dnes se z nich stali opravdoví školáci.

Prvňáčkové, ať se vám ve škole líbí! Čeká vás mnoho práce, ale i hodně zábavy a radosti. Staneme se dobrými kamarády a společně se naučíme číst, psát a počítat. Přeji hodně štěstí a úspěchů.

Rodičům přeji mnoho trpělivosti a hlavně hodně radosti ze svých dětí.

Poděkování patří Městysi Častolovice za zakoupení pomůcek a sešitů do první třídy.

Letošní prvňáčky potěšil Královéhradecký kraj, který jim připravil překvapení v podobě stavebnice ROTO Abeceda.

Mgr. Ladislava Vaňková

Aktualizováno: 12.9.2019 — 11:00