Knoflíková válka

V pátek dne 11.10 jela 2. a 3. třída do divadla Drak na divadelní příběh Knoflíková válka. Známý příběh o klukovské válce mezi dvěma vesnickými partami Loverňáků a Velraňáků, která probíhá v době skutečné války. Jde o dobu, kdy knoflík má hodnotu života, a proto je také tou největší kořistí. Kluci z těchto dvou vesnic vedou nelítostné boje za čest a slávu každé z nich. V čele klukovských armád stojí dva hoši, nesmiřitelní nepřátelé. Vedou válku, ve které jsou hlavní kořistí knoflíky nepřátel. Tato klukovská hra však přeroste mez a oba hlavní viníc a spolubojovníci musí odejít za trest daleko od domova do výchovného ústavu, kde se z nich stanou nejlepší přátelé. Přes dětskou hru zde Pergaud podává obraz války, když pohledem dětského válčení odhaluje obě její části. Touhu po obhajobě vlastních hodnot, na nichž stavíme představu o sobě samých a na straně druhé zbytečnost války.

Jana Rejzková

fotogalerie zde