Okresní kolo olympiády v anglickém jazyce

2018_9A_olympAjV úterý 13. 2. 2018 se dva žáci 9.A – Adéla Hamáčková a Natanel Skřivánek zúčastnili okresního kola olympiády v anglickém jazyce, které se konalo v prostorách VOŠ a SPŠ v Rychnově nad Kněžnou. Soutěžní klání odstartovalo v 8:30, když všech 30 účastníků zasedlo do lavic jedné z učeben. Čekala je již tradiční disciplína – poslech s porozuměním, který trval zhruba 30 minut. Dle slov obou našich reprezentantů to bylo „easy“. Následovala krátká pauza, během které porota vyhodnotila poslechový test, a pak už byli žáci postupně rozlosováni do dvojic pro druhou část soutěže – konverzaci na vybrané téma. Tato část trvala podstatně déle a soutěžící si v přidělené učebně krátili čas sdělováním dojmů z ústní části a vzájemným povzbuzováním. Po téměř 4 hodinách nastal všemi očekávaný okamžik. Porota sečetla získané body a mohla vyhlásit výsledky. Žáci naší školy si vedli velmi dobře, o čemž svědčí jejich umístění v první polovině „startovní listiny“. Adéla Hamáčková se dokonce vešla do první desítky, když obsadila krásné 6. místo. Její spolužák Natanel Skřivánek skončil dvanáctý. Oběma patří velká gratulace a poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.

výsledková listina

Mgr. Andrea Micherová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:45

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram