Nicholas Winton – Síla lidskosti

ikonaMožná znáte příběh Nicholase Wintona a jeho záchrany 669 českých dětí těsně před druhou světovou válkou. Naši žáci druhého stupně už ano. Dne 17. října shlédli na sále U Lva dokumentární film režiséra Mateje Mináče Síla lidskosti. Film a čin jednoho neobyčejného Angličana přijel představit pan Zdeněk Tulis, který také vedl následnou diskuzi. Je třeba říct, že minimálně polovina sálu byla při promítání dokumentu dojatá, včetně otrkaných učitelů, kteří již film viděli.

Při následné diskuzi si žáci i učitelé svými dotazy doplňovali některé mezery, i když je třeba říci, že mluvil především pan Tulis.

Tento film je plný emocí, ale také poselství: i jeden člověk, pokud chce, dokáže mnoho. Snad něco z toho v žácích zanechá stopy.

Mgr. Stanislava Hovorková

Aktualizováno: 2.11.2019 — 8:28

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram