Okresní kolo fyzikální olympiády

Pěkného úspěchu v současné nelehké době dosáhl náš žák osmého ročníku Víťa Lounek (8.A), který se zúčastnil 62. ročníku Fyzikální olympiády.

Nejprve musel ve školním kole vyřešit šest různorodých úloh, což bylo podmínkou pro postup do okresního kola. Víťa se zodpovědně připravoval a využil této možnosti, jak si poměřit síly se svými vrstevníky v kategorii F.

Okresní kolo proběhlo netradičně, přesto ve formátu, který je dlouhodobě stejný. Účastníci okresního kola řešili v časovém limitu čtyři zadané úlohy. Změna pro okresní kolo byla v organizaci, protože žáci pracovali z domova a zadání obdrželi on-line formou. Po uplynutí časového limitu měli půlhodinový prostor k odevzdání vypracovaných materiálů.

A jak Víťa dopadl? Skvěle. Stal se vítězem okresního kola. Gratulujeme.

Jen je škoda, že se v této kategorii nekoná krajské kolo, ale ani to není nic výjimečného. Tato věková kategorie končí již dlouhá léta okresním kolem. Na účast v kole krajském si Víťa bude muset ještě rok počkat.

Miroslav Charvát

Aktualizováno: 13.4.2021 — 16:06
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram