Naše podzimní výpravy do mikrosvěta

Naše podzimní výpravy do mikrosvětaPo velké přestávce zazvonilo a paní učitelka přišla do třídy s pomocníky, kteří nesli mikroskopy. Co se bude dít? Paní učitelka nám prozradila, že budeme dnes mikroskopovat, celá třída byla nadšená.  O mikroskopu jsme už něco znali, ale ještě nikdy jsme s ním nepracovali. Po vysvětlení postupu jsme si vzali cibuli, podložní a krycí sklíčko, kapátko a pinzetu. Na podložní sklíčko jsme kápli kapku vody a do ní slaboučký plátek cibule, vše jsme přiklopili krycím sklíčkem. Hledali jsme světlo a pak jsme je uviděli- buňky cibule! Bylo to zajímavé, na papír jsme namalovali, co jsme viděli. Potom jsme vše uklidili a hned zazvonilo. Vůbec jsme netušili, že budeme mikroskopy používat za 2 týdny. Bylo to pro nás překvápko, o to větší, že jsme pozorovali malého živočicha, který žije ve vodě a má průsvitné tělo,  takže jsme viděli i jeho vnitřní orgány (srdce, střevo,…). Tento živočich se jmenuje perloočka.

Mikroskopování (6.A, 6.B)

Mikroskopování (7.A, 7.B)

Káťa Izáková, 6.A

Aktualizováno: 10.1.2022 — 14:31
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram