Žijeme zdravě

Žijeme zdravěPoslední den před státním svátkem (17.listopadu) a prodlouženým víkendem nám žákům prvního stupně zpestřil výukový den školní klub svým programem zaměřeným na zdravý životní styl. Sokolovna byla motivačně vyzdobená a hned nás „vtáhla“ do jednotlivých disciplín na téma Žijeme zdravě. Za dvanáct splněných úkolů na jednotlivých stanovištích jsme dostávali razítka a na konci jsme si odnášeli zdravou tyčinku a jablko. Měli jsme volný režim v plnění disciplín – chodili jsme si ve skupinkách nebo ve dvojicích na jaké stanoviště jsme chtěli. Ze dvanácti stanovišť zaujalo alespoň nějaké každého – někdo rád soutěžil na žebřinách, jiný v překážkové dráze, ve fotbalu, v poznávání hub, hodu na cíl aj. – každé stanoviště organizovali žáci druhého stupně a bylo zaměřeno tématicky – pozor na jedovaté houby, zrychlení tepu při zvýšené zátěži, první pomoc, třídění odpadků, lidské smysly, zdravé potraviny… Stanoviště vedlo mnoho našich kamarádů, a tak i to bylo pro nás velmi příjemné. Co říci na závěr – děkujeme školnímu klubu za připravenou akci a většina z nás se těší, až na druhém stupni budeme součástí příprav stanovišť, na kterém budeme doprovázet s nadšením mladší děti.

více fotografií 1.A | 3.A | 4.A | 5.A

žáci 5. A

Aktualizováno: 2.12.2022 — 9:13
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram