Bruslení 1. třída

V rámci našeho vzdělávacího programu zahájila první třída výuku bruslení v rozsahu pěti lekcí od 7. 2. do 13. 3. Pět lekcí obvykle stačí pro upevnění správných základů – naučení správného postoje, rovnováhy a způsobu brzdění, což je klíčové pro bezpečné a pohodlné bruslení. Jsem moc vděčná za pomoc všem, kteří přispěli k tomu, aby se děti naučily bruslit a také, aby je první neúspěch od bruslení neodradil. Na ledě mi velice pomohl trenér bruslařské školy, který byl pro nás na ledě nepostradatelný. Při prvním tréninku děti zjistily, že bezpečně padat na ledě není žádná tragédie a do výuky to patří. Velmi jsem ocenila, připravenost dětí na bruslení z domů – zatím se nestalo, že by děti něco neměly. Rodiče zainvestovali do vlastních bruslí a někteří vyrazili na led ještě před prvním bruslením. Kromě naší paní asistentky, která dětem pomáhá vždy a všude, nám každý trénink pomáhali patroni prvňáčků – žáci deváté třídy v pětičlenných skupinkách + Anička, která byla pravou rukou trenéra, co by hráč hokejového týmu. Nesmím zapomenout poděkovat asistentce Lucce Vondráčkové, která vždy velmi ráda pomůže každému a se vším. Když má člověk kolem sebe takovýto tým je bruslení i s dvaceti čtyřmi žáky první třídy zábava a příjemné zpestření školních dní. Během našich pěti trénincích se s námi svezly a doplnily počet na ledě ostatní třídy prvního stupně, kteří tuto příležitost uvítaly.

Mgr. Gabriela Luxová

fotogalerie zde

 
Aktualizováno: 21.3.2024 — 16:12
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram