Páťáci pracují s Bee-botem

V hodině matematiky páťáci pracovali s robotickou včelkou Bee – bot. Pomocí této digitální pomůcce jsme procvičovali desetinná čísla – jejich zápis, porovnávání, sčítání a odčítání.

Nadšení dětí bylo vidět hned při pohledu na včelky. Následovalo krátké seznámení, domluvení pravidel a už jsme se všichni mohli pustit do nové zajímavé aktivity. Samozřejmě jsme si nejprve vyzkoušeli, co vše včelky dovedou, jak se pohybují, jak se otáčejí.

Poté jsme se dali do řešení zadaných úkolů. Pomocí šipkového zápisu jsme hledali nejkratší možnou cestu k daným desetinným číslům, výsledkům a pomocí šipkového zápisu naprogramovali včelkám jednotlivé kroky. A že to vždy nevyšlo, nevadilo, hned jsme to zkoušeli znovu, nevzdávali se. Dosažení správného cíle pak oznámil Bee-bot zvukovým i světelným signálem.

Velmi pěkné bylo pozorovat, jak se děti mezi sebou domlouvají, jak řeší společně problém, rozvíjejí logické myšlení, prostorovou představivost, jak plánují.

Matematika utekla jako voda – zvoní – nikdo nechce přestávku.

Už teď se všichni těšíme na další aktivity s interaktivní robotickou včelkou.

Mgr. Ladislava Vaňková

fotogalerie zde

Aktualizováno: 25.3.2024 — 21:24
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram