Semiramis 9.B 

Dne 10.6.2024 proběhl úplně poslední blok preventivního programu od organizace Semiramis. Při našem setkání nechyběla lektorka Lucka, která nás provázela každým blokem, někdy dorazila sama, jindy s kolegyní. Prvním úkolem bylo připravit si jmenovky a následně jsme se bavili, kam se chystáme na SŠ a jaké pocity doprovází tato změna. Celkově se jedná o smíšené pocity, někteří se těší, ale u některých se vyskytují malinké obavy, jak zapadnou do kolektivu, jak budou zvládat dojíždění, … Následující aktivita nás měla trochu nabudit, jednalo se o hru „Místa si vymění …“, která se vztahovala k našemu devítiletému působení na ZŠ. Touto aktivitou jsme volně přešli k vytváření řeky, do které jsme zaznamenali pro nás významné životní chvíle. Následoval okamžik, na který jsme se všichni těšili, přišel čas rozbalit si dopisy od našeho mladšího JÁ. Dopisy, které jsme si napsali na prvním setkaní s lektorkou Luckou v šesté třídě. Někteří z nás se začali smát už ve chvíli, kdy viděli své písmo na obálce a poklady ukryté uvnitř vykouzlily úsměv na rtech snad každému. Někdo si do obálky schoval peníze, ale zjistil, že už jsou neplatné. Kdo chtěl mohl se podělit o „poklady“ ze svého dopisu. Na závěr každý napsal životní moudro a navzájem jsme si je přečetli. Náš čas vypršel a nezbývalo než se rozloučit, ohlédnou zpátky a zavzpomínat na čas, který jsme mohli trávit jako třída společně.  

Aktualizováno: 13.6.2024 — 21:24
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram