9.A: Poslední Semiramis… 

Dne 4. 6. 2024 proběhlo závěrečné setkání naší třídy s organizací Semiramis, konkrétně pak s lektorkou Lucií Mrázovou. V rámci našeho preventivního programu naše holky a kluci podstoupili různé aktivity. Důležitá byla jejich vzájemná komunikace a spolupráce. Např. se zamysleli nad jejich očekáváními ale i třeba obavami z časově blízkého přestupu na střední školu. Nebo graficky zaznamenávali jejich etapy života s různými ať už zdolanými nebo nezdolanými překážkami.  

Velkým překvapením pak bylo jejich dopisové otevření minulosti… Lektorka Lucka jim totiž předala 4 roky staré dopisy, které si sami kluci a holky před těmi lety psali… Najednou objevili svoje bývalé já… Velice tak jednoduše zaznamenali svoje vlastní změny priorit a touhy. Někteří dokonce si z obálky dokonce vytáhli peníze… 

V úplném závěru pak každý mohl napsat nějaké životní moudro… Další ho pak předčítali… Někdy s úsměvem, někdy se zamyšlením… Proběhla tak další společná chvíle našeho kolektivu, která vede k jeho stmelování… 

Pavel Poklop 

Aktualizováno: 17.6.2024 — 16:07
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram