Putování za Hliníkem aneb poslední společný výlet 9.B 

Prázdniny pomalu klepou na dveře a nám zbývá posledních pár dní, které si pospolu můžeme užít. Vyrazili jsme tedy společně na třídenní výlet na Vysočinu. Naše putování začalo tradičně na vlakovém nádraží v Častolovicích, kde jsme nasedli do vlaku a s několika přestupy se vydali do Havlíčkova Brodu. Následovala cesta do Humpolce, ve kterém jsme měli zamluvené ubytování na dvě noci. Po náročné a únavné cestě jsme dorazili do cíle. Chvíli jsme si odpočinuli a následoval průzkum Humpolce. Navštívili jsme zříceninu hradu Orlík nad Humpolcem. V této části výletu se ukázalo, že dokážeme táhnout za jeden provaz, když se někomu z nás něco přihodí, a i díky tomu byl ztracený mobil nalezen. I přes nepřízeň počasí se někteří otužilci odhodlali do „humpoleckého moře“ a následoval volný program. Druhý den nás čekala venkovní úniková hra v Lipnici nad Sázavou. Při této aktivitě jsme se několikrát ztratili, mnohokrát jsme si zašli a některým z nás už „tekly nervy“. Odměnou bylo koupání v lomu (zrovna pršelo) a zpáteční cesta autobusem, která nebyla v plánu. Večer nám paní učitelky udělaly večeři a opět jsme měli volno. Vyplatilo se nám dodržovat pravidla a chodit včas, protože jsme měli díky tomu prodlouženou večerku. Poslední den už byla únava znát, ale nás to neodradilo od výletu do ZOO Jihlava. Nejen že jsme si prohlédli různá zvířátka, ale také jsme se občerstvili před cestou domů, která byla opět dlouhá. Suma sumárum tři dny plné zážitků, naježděných i nachozených kilometrů, mnoho klíšťat, ale Hliník v Humpolci nenalezen. 

fotogalerie zde

Aktualizováno: 17.6.2024 — 15:51
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram