Exkurze kroužku Vaření 23. 5. 2024 za M. D. Rettigovou 

Dne 23. 5. 2024 se vypravil kroužek Vaření do Rychnova nad Kněžnou na exkurzi o životě Magdaleny Dobromily Rettigové. Ráno jsme se všichni setkali u hlavních dveří a společně se vydali k vlakovému nádraží. Z Častolovic jsme se za pár minut dostali do Rychnova nad Kněžnou. Naše kroky zamířily do budovy radnice, ve které nás provázela paní Magdalena Dobromila Rettigová. Dozvěděli jsme se, že rodina Rettigových se skládá z pěti členů. Pan Rettig pracuje jako justiciář a nadaná dcera Jindřiška zpívá v kostele. Po návštěvě u Rettigových doma jsme zamířili do žaláře a potom do kostela svatého Havla, kde nám Jindřiška zazpívala. Potom nás paní učitelka vzala na zmrzlinu. Ve 12 hodin jsme z Rychnova nad Kněžnou zamířili do Častolovic. Tento výlet se nám všem moc líbil. Bylo zajímavé se dozvědět tolik věcí o naší nejznámější kuchařce. 

Pavlína Plašilová, kroužek Vaření 

fotogalerie zde

Aktualizováno: 24.6.2024 — 12:08
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram