POZNÁVÁNÍ PŘÍRODNIN 

V červnu se na SZeŠ a SOU CHKT Kostelec nad Orlicí konalo okresní kolo přírodovědné soutěže POZNÁVÁNÍ ROSTLIN A ŽIVOČICHŮ. Do okresu postoupili ze školního kola 4 žáci. Perfektní umístění jsme získali v kategorii D (6.- 7.třída), kde naši žáci prokázali přehled a odvahu. Mezi 32 soutěžícími obsadila Johanka úžasné 4.místo a postoupila do krajského kola ve Dvoře Králové nad Labem. Ani kluci nezůstali na chvostu, Matyáš se umístil na 7.místě a Adam na 16.místě, a to měli úplnou premiéru v soutěži!! Úspěšně reprezentoval i Kuba v kategorii C (8.- 9.třída), který skončil na 20 příčce z 35. 

Však kdo si nezkusí, neví, jaká je to dřina naučit se rozpoznávat okolo 300 rostlin a 300 živočichů. Johanko, Matyáši, Adame a Kubo děkuji Vám za účast a reprezentaci naší školy. 

Petra Zábrodská 

Aktualizováno: 24.6.2024 — 12:59
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram