ZOPOS 1. – 5. třída

V pátek 14. června se 1. – 5. třída vydala na den otevřených dveří ZOPOS do mléčné farmy Svídnice. Autobus nás vysadil u brány farmy a tam se děti hned mohly pobavily sledováním králičího hopu. Poté se nás ujaly 2 průvodkyně ze Střední zemědělské školy Kostelec nad Orlicí. Provedly nás celým areálem od malých telat, dojírnu, mléčnici, stáj dospělých krav a výkrm prasat. Mohli jsme si pohladit měsíční telata a podívat se na automatické dojení krav. Pro všechny bylo připraveno chutné občerstvení zdarma ve formě párků, pití, sušenky, zmrzliny a ledové tříště.   Chlapce zaujala výstava zemědělských strojů. Celá akce probíhala ke 30. výročí společnosti ZOPOS.  

učitelky 1. stupně 

fotogalerie zde

Aktualizováno: 24.6.2024 — 11:30
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram