Exkurze do Orlického Záhoří

Dne 27. 5. 2024 se třídou 8. A a 31. 5. 2024 s 8.B jsme se vydali na exkurzi do Orlického Záhoří. Ráno jsme se sešli na nádraží a vydali se vlakem do Rokytnice v Orlických horách. Přestoupili jsme na autobus a pokračovali do Orlického Záhoří. Tam na nás už čekala paní Matyášová z Infocentra. Vzala nás na prohlídku do kostela, kde je expozice fotografií a místních historických nálezů. Povídala nám o historii kraje, o obchodu přes hranice i pašeráctví. Na interaktivním panelu jsme si prohlédli upoutávku na zajímavosti z okolí, z Čech i z Polska. Společně jsme vystoupali na věž kostela a mohli se rozhlédnout po krajině. Potom jsme se vydali do Černé Vody. Cestou jsme se zastavili na hraniční čáře, kterou tvoří řeka Divoká Orlice. Všude jsou tabule o chráněné krajinné oblasti, upoutávky na zajímavosti kraje a meteorologický výzkum. Hranici označují tabule s českými i polskými nápisy. Pak jsme se prošli asi 7 km a dorazili do penzionu Černá Voda, kde nás už čekal oběd. Po něm jsme se ještě chvíli zastavili v penzionu na hřišti. Zpátky jsme jeli ve čtyři hodiny autobusem do Deštného v Orlických horách a potom do Častolovic. Počasí se během dne střídalo, ale před velkým lijákem jsme se vždycky schovali. Oběma třídám se výlet podařil, zmokli jsme se jen nepatrně. V pořádku jsme se všichni vrátili, exkurze se vydařila.

8. A a 8. B

fotogalerie zde

Aktualizováno: 24.6.2024 — 13:14
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram