Prohlášení o přístupnosti internetových stránek

Základní škola a mateřská škola Častolovice, Komenského 209 se zavazuje k zpřístupnění svých webových stránek v souladu se zákonem č. 99/2019 Sb., o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Prohlášení přístupnosti se vztahuje na následující internetové stránky: www.zs-castolovice.cz

Stav souladu

Naše webové stránky jsou vytvořeny ve standardním a volně dostupném redakčním systému WordPress a pro rozšíření jeho funkčnosti byly využity volně dostupné pluginy. Čistota a validita kódu HTML a CSS je tedy dána validitou kódu použitého redakčního systému a pluginů. S odvoláním na § 7 o nepřiměřené zátěži, jsme nepřistoupili ke zrušení stávajících webových stránek a tvorbě zcela nových, které by stoprocentně splňovaly validitu kódu. Tato akce by vyžadovala zbytečně vynaložené finanční náklady i časovou zátěž.

Přistoupili jsme však k úpravám webu, které čistotu kódu zvýší a odstraní nedostatky. Snažili jsme se o maximální sladění stránek s požadavky zákona a současně o vynaložení co nejmenších nákladů na úpravy, abychom minimalizovali nepřiměřenou zátěž. Rovněž se zavazujeme, že úprava internetových stránek bude nadále pokračovat.

Informace prezentované v jiných formátech

Na tomto webu jsou některé informace dostupné v jiné než textové či hypertextové podobě. Odkazy vedoucí na tyto soubory jsou v textu vyznačeny ikonou upozorňující na jiný obsah cílového odkazu, případně je uvedena informace o formátu a možnosti jeho otevření.

Na našich internetových stránkách naleznete dokumenty v těchto formátech:

  • PDF – pro tento formát je volně ke stažení prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
  • DOC (DOCX), XLS (XLSX), PPT (PPTX) – společnost Microsoft poskytuje ke svým produktům řady Office volně ke stažení prohlížeče.

V případě, že Váš operační systém nepodporuje instalaci těchto prohlížečů, kontaktujte správce internetových stránek a domluvte s ním zaslání souboru v jiném formátu, případně od něho zdarma vyžádejte další informace.

Kontakt na správce internetových stránek

Je možné, že i přes veškerou snahu a kontrolu se na webu zobrazí chyba. Pokud takovouto chybu naleznete, obraťte se prosím na správce našich internetových stránek.

Rovněž uvítáme Vaše náměty, postřehy či informace o problémech, na které narazíte při používání tohoto webu.

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram