Okresní kolo fyzikální olympiády

8A_fyzikalni_olympiadaBěhem několika předešlých měsíců probíhalo první kolo fyzikální olympiády. Z naší školy se do soutěže zapojili tři žáci osmého ročníku, kteří projevili větší zájem o fyziku než ostatní.

20. dubna 2017 proběhlo okresní kolo fyzikální olympiády žáků 8. a 9. ročníku. Do Rychnova n. Kn. si odjeli poměřit své vědomosti z fyziky Štěpán Lounek a Natanel Skřivánek. Všichni účastníci řešili čtyři zadané úlohy, které byly z různých oblastí fyziky. Lépe se vedlo Natanelovi, který obsadil velmi pěkné 4. místo a získal titul úspěšného řešitele.

Zajímavostí je, že Štěpán získal v celkovém hodnocení více bodů, přesto skončil ve výsledkové listině až za Natanelem. Vysvětlení je dáno způsobem hodnocení a určování pořadí. Nejprve se určuje pořadí úspěšných řešitelů podle získaných bodů, teprve za úspěšné řešitele se řadí další účastníci podle počtu dosažených bodů.

Oběma chlapcům gratulujeme a přejeme hodně dalších úspěchů.

8A_ok_fo_skrivanek   8A_ok_fo_lounek

Mgr. Miroslav Charvát

Aktualizováno: 28.8.2018 — 8:10

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram