Návštěva IPS

2018_9A_ipsPřed žáky 9. ročníku opět stojí nelehký úkol: vybrat si střední školu a připravit se na přijímací zkoušky. Ve čtvrtek 5. října 2017 jsme se proto, v rámci kariérového poradenství, vydali vlakem do Rychnova nad Kněžnou. Na ÚP jsme navštívili Informační poradenské středisko, které žákům základních škol a jejich rodičům pomáhá v otázkách volby vhodné vzdělávací cesty (střední školy). Po celou dobu se nám věnovala paní Eva Buňatová, která se žáky probírala možnosti jejich další cesty, důležité aspekty v jejich rozhodování, atd. Žáci si také vyzkoušeli, jaké profese jim nabídne program na základě zodpovězených otázek.

Jsem ráda, že se všichni deváťáci o svou budoucnost zajímají a neberou to na lehkou váhu, o čemž svědčí jejich podnětné dotazy. Pracovnice IPS byly mile překvapeny, jak jsou žáci naší školy v této oblasti již připraveni a jaké znalosti si přináší z předmětu Svět práce.

Věříme, že se žákům podaří dobře si svou novou cestu zvolit, a my jim v tom budeme nápomocni.

Mgr. Bc. Jana Řízková

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:51

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram