Biologická olympiáda

2018_8AB_bioV pondělí 22. 1. 2018 se uskutečnilo školní kolo Olympiády z biologie – kategorie C. Téma letošního ročníku neslo název POHYB. Žáci zkoumali nejen to, jak se z místa na místo dopravují živočichové, ale probádali také pohyby rostlin, protože i rostliny se pohybují- reagují na světlo, na zemskou gravitaci, změny teploty, pnou se po oporách, dlouhou cestu vykonávají i jejich pylová zrna, semena či celé plody. Školní kolo se skládalo ze tří částí. Nejprve žáci vyplnili test složený z 26 otázek. V druhé – praktické části- poznávali 30 předložených rostlin, hub a živočichů. Třetí část tvořil laboratorní úkol- žáci mikroskopovali kapradiny. Po vyhodnocení všech úkolů se na prvním místě umístila Valérie Brandejsová, na druhém místě Robin Fuga a bronzovou příčku obsadila Andrea Jarkovská. Výsledky Valérie a Robina byly velice vyrovnané, první a druhé místo dělilo pouhých 0,5 bodu. Všem soutěžícím děkujeme za snahu a postupujícím do okresního kola blahopřejeme!

Mgr. Petra Zábrodská

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:50

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram