Tonda Obal na cestách

2018_123456789_recyklaceDne 19. 1. 2018 se žáci naší školy zúčastnili školního vzdělávacího programu na téma třídění a recyklace odpadů. Tento program s názvem Tonda Obal na cestách spadá pod společnost EKO-KOM. Beseda měla přimět děti k zamyšlení se nad tím, jak správně a efektivně třídit a recyklovat odpad. Všichni víme, že třídění odpadu je dobrý návyk, který by měly děti získávat a osvojit si ho již od útlého věku.

Žáci mohli zhlédnout poučná videa o tom, jak fungují spalovny, skládky a jak se dá získaná energie dále využívat. Podívali se na vzorky recyklovaných materiálů a také pro ně byly připraveny soutěže, za jejichž absolvování získali tematické pexeso. Lektoři zajímavou formou předali žákům informace, jak si na tom z hlediska třídění odpadu Česká republika stojí. Například jeden člověk vyprodukuje až 330 kg odpadu za rok. Pozitivní informací ale je, že Královehradecký kraj se ze všech krajů umístil v žebříčku třídění a recyklace nejvýše a je schopen vytřídit průměrně asi 50 kg na osobu za rok. Přesto je to stále poměrně nízké číslo a měli bychom se všichni snažit tuto situaci zlepšit, aby naše země byla čistší a krásnější.

Děkujeme lektorům a všem, kteří se na tomto programu podíleli.

Mgr. Petra Klausová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:50

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram