Okresní kolo zeměpisné olympiády

2018_zemepisna_olympiadaV úterý 20. 2. 2018 se konalo okresní kolo zeměpisné olympiády. Do Solnice se naší školu vydalo reprezentovat 6 žáků z 2. stupně: Knížková K. a Mauer R. (6. ročník), Klapal A. a Poledno A. (7. ročník), Fuga R. a Žid O. (8. ročník). Do okresního kola postoupilo 80 nejlepších žáků ze školních kol. Všichni zúčastnění byli rozděleni do jednotlivých kategorií dle ročníků. Test měl 3 částí: práce s atlasem (30 bodů), test z teorie (40 bodů) a praktická část (30 bodů). Celkem se tedy dalo získat 100 bodů. Úspěšným řešitelem byl ten, kdo dosáhl alespoň 60% z maximálního počtu bodů. Nejlepšího výsledku z kategorie B dosáhl Adam Klapal, který měl 75% úspěšnosti (75 bodů) a postupuje z 1. místo do krajského kola. Krásného úspěchu dosáhl i Ondřej Žid, který obsadil 4. místo v kategorii C. Oba žáci postoupili do krajského kola, které se koná 28. 3. 2018 v Hradci Králové.

Výsledky:

Kategorie A: Knížková K. – 9. místo, Mauer R. – 15. místo

Kategorie B: Klapal A. – 1. místo, Poledno A. – 14. místo

Kategorie C: Žid O. – 4. místo, Fuga R. – 16. místo

Všem žákům bych chtěla poděkovat za účast a odvahu. Postupujícím do krajského kola BLAHOPŘEJEME!

více fotografií

Mgr. Marika Štěpánková

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:45

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram