Výlet 9.A třídy

2018_9A_vyletLetošní školní výlet byl pojat spíše jako exkurze. Sešli jsme se v 7.45 hodin před školou a vzápětí pro nás přijel autobus. Protože jsme měli místa v autobuse předem zvolená, nikdo se netlačil, nepral ani nehádal. První zastávka byla v Týništi n. O., kde jsme navštívili VODÁRENSKOU VĚŽ. Ta byla v roce 2010 vyhlášena památkou místního významu a členové Spolku přátel města Týniště n. O. se pustili do její rekonstrukce. Součástí prohlídky byla výstava k výročí 100 let Československa a historie věže. Pan Rulík, který nás provázel, se v úvodu ujal slova a vyložil nám historii jak věže, tak nás seznámil s „historií osmiček“ v našich dějinách. Jeho výklad byl velmi zajímavý a poučný. Poté jsme si prohlédli expozici a postupně se „vyškrábali na ochoz věže, který slouží jako rozhledna. Někteří žáci si zakoupili upomínkové předměty. Nastoupili jsme do autobusu a pokračovali do Doudleb n. O. na zámek. Nejprve jsme si prošli Babiččin dvoreček, kde se žáci kochali pohledem na domácího zvířectvo. Následovala návštěva PŘÍRODOVĚDNÉHO MUZEA, ve kterém zrovna probíhá výstava s názvem Rok na vsi. V muzeu se nachází taktéž spousta exponátů brouků, pavouků, ryb, ptáků, motýlů a lesní zvěře. Posledním místem, které jsme v areálu zámku navštívili, byla komunitní zahrada zabývající se pěstováním bylinek. Po chvilce odpočinku, kdy jsme ochutnali zámeckou zmrzlinu a udělali poslední společnou fotku, jsme se autobusem vrátili zpět ke škole. Výlet se vydařil a všem se líbil.

více fotografií

Mgr. Ivona Průšová

Aktualizováno: 28.8.2018 — 7:40

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram