Oslava 100. výročí vzniku ČSR

2019_123456789_oslavy_stoV sobotu 27. října se děti z naší školy zúčastnily oslav 100. výročí vzniku Československé republiky na sále U Lva. Nejprve žáci 3. tříd přednesli básničku Karla Václava Raise Cestička k domovu. Mezitím se v zákulisí připravovaly děti z gymnastického kroužku na své vystoupení na skladbu z Osvobozeného divadla Holduj tanci, pohybu. Oblékly se do národních barev, zacvičily gymnastickou sestavu a skákaly přes švihadla. Následně dvě děvčata z 8. a 9. ročníku bez sebemenší známky trémy recitovala báseň Když, v anglickém originále If, spisovatele Josepha Rudyarda Kiplinga. Jedna sloka vždy zazněla v češtině, další v angličtině. Poté žákyně 9. třídy zahrála na flétnu melodii Ta naše písnička česká, během níž profesionální taneční pár zatančil valčík. Předposlední školní vstup byl věnován oblíbené písni Tomáše Garrigua Masaryka Ach synku, synku. Dívky ze 4. ročníku ji interpretovaly v doprovodu kláves a violoncella. Nakonec na jeviště naběhly všechny děti a společně zazpívaly píseň Ta naše písnička česká.

více fotografií

Mgr. Lucie Morávková

Aktualizováno: 10.11.2018 — 18:46

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram