Stolní tenis

2020_789_pinecDne 22. října se ve Voděradech uskutečnilo okresní kolo ve stolním tenise. Po několika letech jsme se rozhodli, že tento druh sportu také vyzkoušíme a změříme své síly s ostatními soupeři. V každé kategorii startovalo minimálně 6 družstev. ZŠ Voděrady zaznamenala rekordní počet přihlášených škol (např. Vamberk, Kostelec n/O., Lhoty u/P, Dobruška, Rychnov n/K, Voděrady)

Žáci startovali ve třech kategoriích: III. dívky (6. a 7. roč.): Micherová K., Kvasničková S.

III. chlapci (6. a 7. roč.): Toman L., Beneš M., Dašek J.

IV. chlapci (8. a 9. roč.): Rojek Š., Šupler O., Hartman J.

IV. dívky (8. a 9. roč.): Klapalová D., Straková K.

V konkurenci velkých škol skončila naše děvčata z III. kategorie na krásném 5. místě, dívky z IV. kategorie obsadily 3. místo.

V závěrečném boji, který se hrál na několik kol, si kluci z III. kategorie vybojovali 5. místo.

Chlapci z IV. kategorie se umístili na 3. místě. Všechny zápasy, které odehráli, byly velice vyrovnané. Kluci byli sehraní ve všech dvouhrách a klíčové zápasy zvládli na jedničku. Nicméně v této kategorii nešlo konkurovat hráčům, kteří se tímto sportem zabývají závodně. Byl zde vidět obrovský rozdíl. Například soupeři z Kostelce měli tým složen z hráčů, kteří pravidelně nastupují na krajských a republikových turnajích mládeže, stejně tak dlouhodobých soutěžích dospělých.

Jsem moc ráda, že jsme na tuto soutěž jeli a mohli konkurovat i těmto hráčům, protože všichni z našich zúčastněných hrají tento sport ve volném čase pro radost.

Všem žákům patří velké poděkování za předvedené výsledky a reprezentaci školy.

Mgr. Marika Štěpánková

Aktualizováno: 10.12.2019 — 21:02