Exkurze do Hvězdárny a planetária v Hradci Králové

2020_45_hvezdarnaV pátek 22. 11. 2019 se vydali žáci čtvrtých a páté třídy na exkurzi do hradecké hvězdárny. Zajímavostí této hvězdárny je, že se jedná o nejstarší hvězdárnu v ČR, ale má novou přístavbu. Hvězdárna a planetárium v Hradci Králové nabízí široké veřejnosti pravidelné pořady z oblasti astronomie, kosmonautiky a příbuzných přírodovědných a technických oborů. Kromě pozorování Slunce či objektů večerní oblohy pomocí dalekohledů v kupoli i na terase hvězdárny také přináší interaktivní pořady pro děti i dospělé v digitálním planetáriu. V ČR unikátní projekční systém umožňuje návštěvníkům nevšední zážitky.

Náš zážitek začal ne příliš přátelským přivítáním ze strany zaměstnance hvězdárny, ale ani to nám nebránilo, abychom si užili připravený program ze dvou částí. V první části jsme šli do projekční místnosti s kopulí a díky digitální technologii jsme se prolétli vesmírem. Následovala krátká pauza a dětmi velice oblíbená činnost – nákup suvenýrů. Druhá část se týkala komentované prohlídky planetária a dokonce i výstupu k velkému dalekohledu, odkud vědci pozorují dění ve vesmíru. S novými poznatky jsme se vrátili zpátky na Zem a ukončili naši prohlídku společným focením.

více fotografií

Lucie Zytová, DiS.

Aktualizováno: 27.11.2019 — 11:11

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram