Olympiáda z českého jazyka

ikonaKoncem listopadu se šest dobrovolníků z devátých tříd zúčastnilo školního kola olympiády z českého jazyka. Dva nejúspěšnější řešitelé postoupili do okresního kola v Rychnově nad Kněžnou, které se konalo 22. ledna. Byli jimi Adam Klapal (9.A) a Tereza Hendrichová (9.A).

Obě kola se skládala z mluvnické a slohové části. Tereza dosáhla vynikajícího výsledku ve slohové části – získala 15,5 bodů z 20, což byl druhý nejlepší výsledek, dokonce o jediný bod! Adamovi se pro změnu lépe dařilo v mluvnické části. Po sečtení bodů z obou částí se Tereza umístila na 12. a Adam na 15. místě. V konkurenci 28 soutěžících, mezi nimiž nechyběli studenti víceletých gymnázií, je to velmi dobrý výsledek!

Tereze i Adamovi děkujeme za reprezentaci naší školy a přejeme mnoho štěstí u přijímacích zkoušek na střední školy!

Mgr. Lucie Morávková

Aktualizováno: 11.2.2020 — 18:22

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram