Druhé místo v okresním kole fyzikální olympiády

2020_9A_fyzika_okLetos v trochu jiném termínu se konalo okresní kolo fyzikální olympiády pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Kategorie F byla určena pro žáky osmých ročníků, které jsme se neúčastnili. V další věkové kategorii jsme už své zástupce do Rychnova nad Kněžnou vyslali.

Dva naši deváťáci poměřili své fyzikální vědomosti v kategorii E s gymnazisty z Rychnova a Dobrušky. A nevedli si vůbec špatně.

Všichni řešili čtyři úlohy z různých oblastí fyziky, za které sbírali bodové ohodnocení. Lépe si z našich počínal Adam Klapal, který obsadil velice pěkné druhé místo, získal titul úspěšného řešitele okresního kola a postoupil do krajského kola fyzikální olympiády. Na děleném třetím místě se umístil Tomáš Alina.

Oběma našim žákům gratulujeme. Adamovi přejeme hodně štěstí v krajském kole, které se bude konat na konci března v Hradci Králové.

Mgr. Miroslav Charvát

Aktualizováno: 10.2.2020 — 14:46

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram