Den s hendikepem

2020_12345_hendikepDnes 30. 1. měli žáci prvního stupně velmi netradiční, zajímavé dopoledne – školu navštívili lidé z nadace pro nevidomé z Dobrušky.

Na osmi stanovištích si žáci vyzkoušeli těžký život nevidomých, obslužné činnosti, tak jednoduché pro zdravého člověka a tak obtížné při ztrátě zraku, jako je např. placení bankovkami a mincemi, měření metrem, podepsání se, nalití sklenice vody (horkého čaje), projít ulici plnou nástrah pomocí slepecké hůlky, viděli psací stroj pro nevidomé, slabikář napsaný Braillovým písmem, poznávali věci jinými smyly než zrakem (hmatem) a nejzajímavější jistě pro všechny bylo setkání se slepeckým psem – leopardím retrívrem Xantem, který patřil nevidomé paní Renatě, která uměla moc pěkně a poutavě vyprávět o výcviku a společném soužití s vodícím psem.

více fotografií | 1.A | 3.A

Mgr. Gabriela Luxová