Den v maskách

Ani letos jsme si v naší třídě nenechali ujít masopustní veselí. Tentokrát v trochu jiné podobě. Sice jsme přišli o průvod masek celou školou, ale užili jsme si masopustní aktivity během celého Dne v maskách.
Děti se ve třídě proměnily v různé pohádkové bytosti, filmové hrdiny či zvířátka. Společně si připomněly základní informace o masopustu a pustili se do masopustní češtiny, karnevalové matematiky a nechybělo ani vyrábění masek. Také jsme zhlédli Chaloupku na vršku – díl Masopust, který se nám moc líbil. Ovšem nejvíce jsme si užili karnevalové hrátky, tentokrát bez zpěvu a cvičení, ale přesto to bylo fajn.
Byl to prima den! Teď se už těšíme na svátky jara – na Velikonoce.

více fotografií

Mgr. Ladislava Vaňková

Aktualizováno: 7.3.2021 — 21:47
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram