Kočkohrátky

Ve středu druháci a prvňáčci navštívili místní knihovnu, kde spisovatelka Markéta Harasimová představila dětem svoji knihu Z deníku kočičky Ťapičky.

Paní spisovatelka se proměnila v kočičku, převyprávěla a divadelně ztvárnila některé příběhy kočičky a jejich kamarádů. Také ukázala na plátně, že kočička Ťapička opravdu žije, že je to kniha o opravdových kočičích kamarádech. Děti se aktivně do programu zapojovaly, spolu s autorkou si povídaly, četly a zpívaly. Dozvěděly se něco nového o těchto čtyřnohých tvorech.

Na závěr si mohly knihu zakoupit a bonusem bylo osobní věnování autorky. Kniha se dětem líbí, je krásně ilustrovaná, obsahuje nejen pohádku a příhody, ale také omalovánky, bludiště a mnoho různých úkolů.

více fotografií

Mgr. Ladislava Vaňková

Aktualizováno: 24.6.2021 — 12:42
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram