Návštěva Úřadu práce v RK

Návštěva Úřadu práce v RKKoncem září se žáci 9. tříd zúčastnili tradiční návštěvy Úřadu práce v Rychnově nad Kněžnou. Pracovnice úřadu si pro ně připravily bohatý program, během kterého jim předaly důležité a zajímavé informace týkající se jejich dalšího vzdělávání a budoucího povolání. Nejprve byli žáci seznámeni s tím, čím se úřad práce zabývá a jak svými službami může pomáhat lidem. Následovaly aktivity zabývající se všemi dostupnými typy dalšího vzdělávání a kritérii, která je potřeba zvážit při výběru střední školy. Dále byl program zaměřen na ukázku internetových stránek, jež jsou vhodné jako pomoc při volbě střední školy, a nechyběly také zásadní informace o termínech a povinnostech souvisejících s podáním přihlášek, termíny přijímacího řízení a dalšími následujícími kroky. Na závěr usedli všichni žáci k počítačům, kde se po zodpovězení několika otázek dozvěděli, jaké povolání by se k nim hodilo a jakého vzdělání je k výkonu daného povolání potřeba dosáhnout. Tato aktivita je velmi bavila. Přejeme jim z celého srdce, aby volba jejich budoucího povolání byla šťastná, aby prostředí nové školy splnilo jejich sny a očekávání a aby se jim dařilo nejen v dalším vzdělávání, ale také v životě.

více fotografií

Mgr. Kateřina Klingerová

Aktualizováno: 19.10.2021 — 16:15
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram