Bruslení

Bruslení (3.-5.)Na bruslení jsme jezdili společně se 3. a 5. třídou, což jsme byli rádi, protože hodně z nás tam má svoje kamarády, s kterými jsme si na ledě užili spoustu zábavy. Bylo to super, lepší než tělocvik. Někdy nás bolely nohy, ale to už k bruslení patří. Líbilo se nám, že jsme si mohli jezdit sami a že jsme měli k dispozici kužele a gumy. Ze začátku jsme dost padali, ale postupně jsme se zdokonalovali, takže těch pádů bylo čím dál méně. Někteří rádi pomáhali učitelkám učit děti, kterým to moc nešlo, jiní se zapojili do soutěží. Bavilo nás i fandit – vyhodnocovali se nejlepší bruslaři v každé třídě. Mezi nejoblíbenější činnosti na ledu patřily honičky a slalom mezi kuželi. Některé dívky se naučily jezdit pozadu, jiné by potřebovaly ještě pár hodin navíc, aby to dopilovaly. Kluci měli oblíbenou činnost hru na policii, kde policista honil zločince. Na bruslení budeme rádi vzpomínat a snad si ho příští rok zopakujeme.

bruslení 4.A

žáci 4. třídy

Po hodně dlouhé době jsme jeli se třídou na bruslení. Strašně jsme se těšili. V 7:35 pro nás přijel autobus a odjeli jsme do Rychnova na zimní stadion. Bruslení bylo plné modřin, padání na zem, ale hlavně zábavy. Když jsme vešli na led, nejdřív jsme si museli zvyknout, ale potom jsme se rozbruslili. Na ledu jsme si často povídali a zkoušeli bruslit co nejrychleji. Také nám na led dali gumy a kužely, všichni si je hned rozebrali. Někteří z gum stavěl věže, jiní s nimi házeli. Z kuželů se většinou stavěl slalom, ale taky se jich někdo přidržoval a zkoušel nové věci. Paní učitelka Luxová uspořádala soutěž v rychlosti a slalomu. Výherci dostali  ve třídě diplom. Je škoda, že nepojedeme ještě, protože nás to hodně bavilo.

bruslení 3.A | bruslení 5.A

Lucie, Viktorka (5.A)

Aktualizováno: 29.3.2022 — 9:37
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram