Den otevřených dveří na Stanici HZS Rychnov n. Kn.

Den otevřených dveří na Stanici HZS Rychnov n. Kn.V pondělí 2. května přijala naše škola pozvání na den otevřených dveří na stanici HZS v Rychnově n. Kn. Žáci 1. stupně se tedy v pondělí ráno vydali autobusem na setkání s hasiči. Po příjezdu na stanici hasiči žáky přivítali a rozdělili si je do skupin. S vedoucím skupiny potom žáci procházeli celý areál HZS a dozvídali se informace týkající se jejich práce, vystavených požárních aut a dalších pomůcek potřebných během likvidace požáru. Stanoviště s ukázkami výstroje používané při likvidaci chemikálií, ukázky příkladů příčin požárů v domácnostech, prohlídky několika druhů hasičských aut, ale i prostorů určených k trénování fyzické zdatnosti hasičů, to vše se dětem líbilo. Největší úspěch ale určitě měla názorná ukázka vyprošťování zraněných z havarovaného auta. Jeho takřka celkovou likvidaci pomocí hydraulických nůžek a dalších nástrojů, přihlížející nesli spíše s nevolí – bylo jim auta líto, protože vypadalo nově. Hasiči jim ale vysvětlili, že v případě nutnosti záchrany života je tento postup nezbytný. Žáci  si také mohli vyzkoušet svoji zdatnost na překážkové dráze, která bývá součástí závodů a porovnat si svoje výsledky s výkony hasičů.

Dopoledne strávené u hasičů bylo zábavné, ale i poučné zároveň. Děkujeme  a někdy příště určitě zase nashledanou.

více fotografií

Mgr. Ilona Kovářová

Aktualizováno: 5.5.2022 — 7:49
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram