Pasování na čtenáře – 1. třída

Pasování na čtenáře – 1. třída       Páteční den byl pro prvňáčky výzvou. Přijali jsme pozvání místní knihovnice slečny Bašové a vydali se na návštěvu knihovny. Čekalo nás slavnostní „Pasování na čtenáře“.

      Po úvodní řeči s pohádkou si všichni přítomní žáčci vyzkoušeli své čtenářské dovednosti v prostředí knihovny a tím splnili podmínku pro vlastní pasování. Sám pan král každého osobně pasoval mečem před očima starosty městyse Častolovice. Děti obdržely dárek s knihou a medaili. Součástí balíčku  byl i průkaz čtenáře, který hned děti měly možnost využít. Slečna knihovnice dětem ukázala prostory knihovny a vysvětlila, jak to v knihovně vše chodí. Na závěr si všichni zapůjčili knihu na prázdniny. Snad jim budou knihy dobrým průvodcem a společníkem. Děkujeme za hezké dopoledne!

více fotografií

Mgr. Radka Přibylová

Aktualizováno: 28.6.2022 — 10:29
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram