Bobřík informatiky

Bobřík informatikyNaše škola se pravidelně zúčastňuje celostátní soutěže Bobřík informatiky, která si klade za cíl seznamovat žáky a jejich učitele s tím, co to jsou informatické otázky a problémy, a že informatika není totéž, co ovládání počítače. Letošní ročník byl již patnáctý a proběhl v týdnu od 7. do 11. listopadu 2022. Soutěžilo se v pěti věkových kategoriích od 4. ročníku ZŠ po maturanty. Žáci vyplňovali online test, v němž vybírali z několika odpovědí nebo přemísťovali objekty na obrazovce.

Žáci naší školy soutěžili ve dvou věkových kategoriích – Benjamin (6.-7.) a Mini (4.-5.).

První se do soutěže zapojili šesťáci. Za školu se zúčastnilo 18 soutěžících a úspěšnými řešitelem se stal Tomáš (6.B).

Ve čtvrtek soutěžili čtvrťáci. Z patnácti soutěžících hned šest jich ulovilo Bobříka informatiky (Patrik, Týna, Anička, Jakub, Štěpán a Zuzka) a získali ocenění úspěšného řešitele.

Všem soutěžícím děkujeme za účast a snahu. Vítězům jednotlivých kategorií blahopřejeme!

Mgr. Miroslav Charvát

Aktualizováno: 22.11.2022 — 14:16
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram