Pečení perníčků (8.AB)

Pečení perníčků (8.AB)Blíží se nám čas Vánoc, a tak se třídy 8. ročníku vydaly do školních kuchyněk nasát trochu vánoční atmosféry. Ve čtvrtek odpoledne žáci zašli do školní kuchyňky, rozdělili se do skupinek a vrhli se na práci. Každý, kdo měl ruce a nohy, tak se podílel na válení těsta a vykrajování různých tvarů vykrajovátky. Důležitou součástí pečících týmů byli hlídači trouby, kteří měli za úkol hlídat, aby perníčky nebyly černé jako bota, ale naopak, aby ani nebyly nedopečené. Na závěr si děvčata vyrobila i polevu, kterou ušlehaly z bílků a dodaly perníčkům ten správný nádech Vánoc.

Pečení se žákům povedlo a těšíme se na další společné akce.

více fotografií

Lucie Vondráčková

Aktualizováno: 20.12.2022 — 19:04
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram