Semiramis 7.B

V pátek 16. prosince nás na tři hodiny navštívila Lucka s Terkou z organizace Semiramis. Téma dne byla šikana. Na začátek se vždy seznámíme a řekneme si jaká jsou pravidla a do zadní části třídy se dá krabička, kam se můžou napsat různé anonymní vzkazy s tím, že pokud chceme psát o někom tak ale anonymně. Zahráli jsme si tři hry. První hra byla černokněžníka, kdy tajně vybraný černokněžník zabíjel spolužáky nenápadným mrkáním a ti ho museli objevit. Druhou aktivitu šli dva z nás (Kuba a Káťa) za dveře kde jim Terka řekla, že se musí spolužáků ptát jak se mají a co budou dělat o víkendu, spolužáci ale měli za úkol si mezi sebou povídat a je úplně ignorovat. O hře jsme si povídali, jak těm dvou muselo být když je ostatní ignorovali a jak je těžké se o ostatních něco dozvědět když nemají zájem. A třetí hra byla o spolupráci. Lucka s Terkou nám povídaly o tom co je to šikana, jak jí poznat když se děje v našem okolí. A co dělat pokud se nás šikana týká nebo pokud víme, že někdo kolem nás někoho šikanuje. V závěru setkání, které se nám moc líbilo, jsme si v tajném hlasování vybrali téma příštího setkání. Už se na něj těšíme.

Žáci 7.B

Aktualizováno: 21.12.2022 — 8:02
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram