Po stopách úspěšných absolventů naší školy

S velkým očekáváním jsme vyhlíželi datum 24. 2., kdy měl dorazit do naší školy absolvent ZŠ Častolovice a dnes světoznámý egyptolog Doc. Mgr. Jaromír Krejčí, Ph.D. Setkat se s tak slavným člověkem, byla pro nás všechny velká čest a na čas strávený s panem Krejčím budeme rádi vzpomínat. Přednášky, které pro nás náš host připravil, se odehrály ve skvělé atmosféře a ukázaly našim žákům, jak je důležité jít si za svými sny. Povídání nachystané pro první stupeň bylo pojato našimi nejmladšími žáky velice vážně, diskuze po přednášce nebrala konce a úroveň dotazů ukázala velké zaujetí tématem. Následovala přednáška s diskuzí pro starší žáky druhého stupně, která již byla šitá na míru absolventům učiva o Starověkém Egyptě. Ani zde žáci nezklamali svými dotazy. Po obou přednáškách jsme s hrdostí přivítali našeho hosta na naší krásné škole. Se zájmem obdivoval práce našich žáků i změny nastalé od dob kdy se u nás učil. Ochutnal i oběd ze školní kuchyně, kde strávil mnoho času v družném hovoru s naším panem učitelem dějepisu. Pojali jsme podezření, že se panu Krejčímu u nás líbí.

Za tým ŠK děkuji všem, kteří se podíleli na této akci.

Za Školní klub Jana

Aktualizováno: 15.3.2023 — 13:33
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram