Na ZŠ Častolovice se hraje skvělý basketbal

Na ZŠ Častolovice se hraje skvělý basketbalÚroveň školního basketbalu na naší škole roste, a to i bez závodních basketbalistů. Toto troufalé tvrzení potvrdili mladší žáci a žákyně na tradičním turnaji v Týništi nad Orlicí. Lucka D., Káťa I., Eliška, Verča, Tonča, Lucka B., Káťa H. a Míša drželi krok s favorizovanými basketbalistkami z Týniště. Pouze kvůli nízké produktivitě střelby a nedostatku herních zkušeností skončili naše sedmačky na krásném druhém místě v okrese. Chlapci zvládli svůj zápas proti Týništi ještě lépe. Po rozpačitém začátku svého soupeře udolali o 20 bodů. Ve skvělém výkonu pokračovali i proti Rychnovu. Absence štěstí a málo zkušeností v zakončení využil soupeř, který byl díky čtyřem závodním basketbalistům střelecky úspěšnější. Mocné dotahování v druhé půli nás přiblížilo na 8 bodový rozdíl, který už nebylo čas vylepšit. Nicméně náš herní projev byl natolik sympatický, že i trenér (učitel) Rychnova složil našim klukům poklonu. Skládám ji i já a Jana, kteří si den s vámi velice užili. Ještě jednou díky dívkám a Tomášovi, Markovi, Kubovi J., Kubovi K., Matějovi, Michalovi a benjamínkovi naší výpravy Martinovi (který hrál famózně) za skvělá druhá místa v okrese!

více fotografií

Ondra Sitka

Aktualizováno: 31.3.2023 — 18:58
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram