Paměti národa 8.A 

Po prodlouženém volnu nás první říjnové pondělí čekala exkurze do Institutu Paměti národa v Pardubicích. Tématem našeho workshopu byli „Židé v protektorátu“. Mnozí z nás si pod tímto názvem neuměli nic přestavit, proto jsme jeli do Pardubic plni očekávání a hned po příchodu do Institutu jsme se vrhli na aktivity. Přiřazování letopočtů k historickým událostem nám šlo celkem hravě, také jsme dokázali odvodit pocity lidí na obrázku. Audionahrávka s životním příběhem z koncentračních táborů pardubického rodáka Vladimíra Munka pro nás byla velmi emočně silná, o to víc, když jsme se v závěru vyprávění dozvěděli, že pan Munk 30. září 2023 zemřel. Následovala interaktivní část našeho programu a ta nás velice bavila. S tablety a mobilními telefony jsme si vyzkoušeli kvíz, vyslechli další životní příběhy a měli možnost osahat některé předměty z této doby. Většina z nás si neumí představit, jak se v té době těžce žilo, ale díky exkurzi jsme měli možnost do naší historie nahlédnout. 

Aktualizováno: 4.10.2023 — 12:36
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram