Opět po roce „Den pro 1. stupeň“ 

Stejně jako v loňském školním roce i letos nachystali žáci druhého stupně (a jedna žákyně 5.třídy), zážitkově-vzdělávací dopoledne pro mladší spolužáky, děti z mateřské školky a kamarády ze ZŠ Olešnice. Tentokrát vybrali téma „Povolání“. Úkolem všech bylo projít deset nachystaných stanovišť, kde na ně čekaly disciplíny ušité na míru dětem různých věkových kategorií. Děti se setkaly s povoláním pošťáků, účetních, hasičů, chemiků, popelářů, kuchařů, zvěrolékařů, policie, stavitelů a prodavačů. Po splnění každého úkolu dostaly děti na předtištěné kartičky razítko a po nasbírání všech deseti razítek i zdravou odměnu. 

Když nastaly chvíle, že byla tělocvična plná k prasknutí, docházelo ke vzájemné pomoci mezi spolužáky. Prvňáčkům byli opět nápomocní provádějící deváťáci. Tato vzájemná spolupráce ukazuje na kamarádské vztahy a umění empatie našich žáků. Celkem se této akce zúčastnilo 170 soutěžících a 20 pořadatelů. Na akci se ale podílela spousta dobrovolníků, kteří svou pomocí nebo radami pomohli ke zdárnému průběhu celého dopoledne. Na závěr je potřeba všem zúčastněným poděkovat a těšit se na téma v příštím roce. 

Jana 

více fotografií zde

Aktualizováno: 11.12.2023 — 12:57
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram