Mikulášská nadílka ve škole 

Jako každoročně se o Mikuláše, čerty a anděly postarali žáci devátých ročníků. V úterý se dobrovolníci z 9.A a 9.B sešli brzy ráno, aby nikdo z dětí nic nepoznal a vše vypadalo jako běžný den. V učebně keramiky se rojilo celé peklo a v kuchyňkách naopak panoval nebeský klid. 

V polovině první hodiny běžný den ožil hlavně pro žáky na prvním stupni, kteří byli plni očekávání. Některé žáky si čerti chtěli odnést, ale když jim slíbili, že se polepší, byli spaseni. Andělé poté všechny žáky odměnili menší sladkou svačinkou, protože si ji všichni vysloužili básničkou či písničkou. Žáci druhého stupně to tak jednoduché neměli. Ti museli před sladkou odměnou od andělů vyplnit čertovský test z matematiky. To nebyl pro nikoho problém a každý žák si svou odměnu zasloužil. 

Velké díky patří všem, kteří se na této akci podíleli a doufáme, že se to líbilo i dětem. 

Lucie Vondráčková 

Aktualizováno: 11.12.2023 — 13:54
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram