Den otevřených dveří v nemocnici 

Třída 6.A vyrazila na výlet do Hradce Králové. V rámci tohoto výletu jsme si prošli historické centrum města a navštívili soutok Labe a Orlice, kde jsme si ve společnosti divokých kachen a nutrií dali svačinu. Posilnili jsme se na hlavní program výletu – Den otevřených dveří ve Fakultní nemocnici. Sestřičky a lékaři připravili pro veřejnost bohatý program, který nám dal nahlédnout do náročnosti povolání těchto „strážných andělů“. Prakticky jsme si mohli vyzkoušet resuscitaci a nechat si zjistit krevní skupinu. Jaké milé překvapení bylo zjistit, že nejste negativní nula, nýbrž béčko nebo áčko! Po pěkném, ale náročném programu následovala zasloužená odměna v podobě rozchodu v Auparku. Kolikrát se mi zdá, že je to nejočekávanější a nejoblíbenější část výletu 😊. Doufám, že se mýlím. Největší radost jsem měl z plné účasti 30-ti žáků. Takovou účast ve škole, při výuce nepamatuji 😊. 

O.S.  

fotogalerie zde

Aktualizováno: 29.3.2024 — 14:37
Základní škola a mateřská škola Častolovice © 2021
Facebook
Instagram